Emocinės problemos

Indija 2007

Žmonės pradeda kabinėtis ieškoti problemų su savo šeimos nariais, kai jie ilgesnį laiką neturi emocinės iškrovos, tuomet geros emocijos virsta negatyviomis. (tai viena iš priežasčių) Patys save jie uždaro į darbas - namai, ir po kiek laiko jų galvoje vystosi didžiulė įtampa, nes žmogaus prigimtis yra pasikeitimai, pasitenkinimas, siekimas, džiaugsmas, nugalėjimas kliūčių, atradimai, ir kiti geri dalykai. Kai žmogus gyvena taip, kaip bėganti voverė uždarame rate, jis pavargsta, emocinis fonas nusidažo juodomis spalvomis ir prasideda ieškojimas problemų ten, kur jų nėra. 

Ką daryti?

Deja, kai jau tai įvyksta, su žmogumi kalbėtis logiškai, ir suprantamai nebepavyks, nes jis negirdės, nesugebės ar nenorės suprasti, kaip savo psichikai sugražinti natūralią ramią ir džiugę būseną.  Emocionaliai negatyviai save uždariusį žmogų, geriau palikti jam pačiam, nes padėti jam neįmanoma, kadangi jis nori tik palaikymo ir pritarimo, o ne išminties ar realybės koregavimo; jis susikurs daug problemų ir kai jos jį užboksuos, netekęs daug energijos – savaime nurims liūdesyje, kad jo niekas nesupranta. Aišku, būna ieško, kas išklausytų ir pritartų. Tačiau tai duoda apgavikišką ramybę, o tiems, kurie išklauso ir pritaria, jiems sukuria negatyvius sukurius. Nes tai yra emocionaliai užkrečiama. Ir kaip nuo gripo viruso ne visi suserga, taip ir čia ne visi užsikrečia.
Barniai, pergyvenimai, gal net muštynės, ašaros, isterikos. Gal būt žinote, kad jūs esate konfliktuojanti asmenybė, (jeigu nežinote pasiklauskite savo sutuoktinio, psichologo, manęs) tuomet viską, ką gero galite padaryti dėl savęs, tai pirmiausiai suregulioti poilsio ir darbo bei maisto ir laisvalaikio politiką. Ir daryti tai ypatingai kruopščiai ir rimtai. Tai sureguliavus, pas daugelį nebekyla noro auklėti kitus, nes susiderina energetinių lygių srovės, tuomet vengiama konfliktų, o tai reiškia įmanomas logiškas pagarbus bei principingas dialogas.

Po to, sureguliavus pastaruosius dalykus, būtina mokytis pozityvaus mąstymo, ieškoti pozityvių dalykų negatyviose savo mintyse.
Dažnas emocionaliai silpnas žmogus neįvertina, kad šalia gyvenantys žmonės jau įprato prie pastovių emocinių jo išsišokimų, ir jeigu jie vis yra šalia, reiškia jie adaptavosi ir nebelaiko svarbiu jūsų, kaip konfliktuojančios asmenybės, išsisakymų. Kiti, emocionaliai nestabilius žmones, dažnai ignoruoja, nes žino, kad jų kalbos, reikalavimai, išsisakymai - nevaldomų svyruojančių nuotaikų rezultatas. Kad atstatyti jų nuomonę ir jie pradėtų rimtai žiūrėti, į tokią neramią asmenybę, reikia be galo daug takto ir geranoriško, bekonfliktinio bendravimo metus laiko.
Šį uždarą ratą suardyti beveik neįmanoma, jeigu asmenybė vėl ir vėl kuria konfliktus, duodasi provokuojama, ir nekeičia savo gyvenimo ir mąstymo būdo. Tai ir vadinasi karma. Esi toks, koks esi. Nenori tokiu būti niekas netrugdo nebūti - nebūk. O jeigu esi - reiškia tu nori toks būti, su kuriuo nesiskaitoma, nes nėra prasmės. Tačiau, jeigu manai, kad tu turi teisę auklėti savo artimą, kitą suaugusį žmogų, tai reiškia taip bus visada, kaip ir būna strigęs garso takelis, kartojantis tą patį, taip ir čia savo noru kartosite tą patį barnių, priekabį, scenarijų.

Meditacija, psi technikos retai padeda šiuo atžvilgiu, nebent suteikia iliuziją, kad jau esi kitoks. Tačiau gyvenimo būdo, partnerio ar sutuoktinio keitimas, tikrai padeda ir žmonės lyg atgimsta, nes turi galimybę pradėti viską iš naujo su kita intencija.Realybės korektorius
Nariams
Nauji nariai
  • IrBarvyde
  • dovileee
  • evka
  • Laimaa
  • krisss
Kontaktai
+370 633 60073 info@psichohileris.lt

© 2007 - 2017 Psichohileris. Visos teisės saugomos.