Svetimos klaidos

Ar galima mokytis iš svetimų klaidų, patirčių?  Aš turiu kitą požiūrį ir jis man veikia, jis veikia ne tik man,  daugeliui veiklos žmonių...

Norint keisti tikrovę - būtina ją keisti; norint naudotis būtinumu - ateina kitokio mąstymo šablonai ir kitokia veikla būtina. Polemika nekeičia nieko.

Klaidos padaromos iš nežinojimo, abejojimo ir tikejimo. Kai jos įvyksta - tikrovė jau kitokia ir taisyti klaidas galima tik suvokus, kas iš tikro pasikeite ir ką taisyti. O tam vėl būtinas veiksmas. Tačiau, koks bebūtų veiksmas, ištaisantis klaidas, tikrovė jau bus kita, nei iki klaidos. 2x į tą patį upės vandenį - neįbrisi... laikas praeina... Kiekviena klaida alina nervus ir daro žmogų silpnesniu. Dar būtina suprasti, kas yra klaida, kad jos yra savaiminė asmeninė žmogaus pasirinkimų galimybė, neišvengiamybė.

Deja, svetimų klaidų nebūna. Patirtys ir klaidos nebūna svetimos, jos tik savo. Čia kitas požiūrio kampas. Todėl ir mokytis netenka iš kitų patirčių ar klaidų. Kito žmogaus patirtis ar klaida gali tave praturtinti praplėsti tavo galimybes: kad tai yra įmanoma, kad ir tu gali turėti daug daugiau, nei manei, būti kitoks, nei įsivaizdavai, arba atvirkščiai, kito žmogaus patirtis ar klaida gali tave apriboti iki susinaikinimo.

Jeigu žmogus iš tikro veikus ir veikia - jis gauna tik savo patirtį. Tai sudėtinga suprasti, bet lengva padaryti; būtina daryti veiksmą, sąmoningai žinant tikslą ir planą,  jo siekti, kad ir mažiausiame dalyke. Patarimai irgi nieko neduoda, kol netampa asmenine patirtimi. Tas pats patarimas keliems skirtingiems žmonems suveiks skirtingai ir atneš skirtingas patirtis, jeigu tie žmonės darys - veiks.  Nėra mokymosi iš svetimu klaidų, nes nėra svetimų klaidų. Žmonės nėra banda, kaip kad kai kas nori kad būtų.... žmonės yra individualūs strategai, tik jiems būtina tai sužinoti ir veikti.Realybės korektorius
Nariams
Nauji nariai
  • IrBarvyde
  • Drugelis
  • asasbasas
  • Dalija
  • Jolanta
Kontaktai
+370 633 60073 info@psichohileris.lt

© 2007 - 2019 Psichohileris. Visos teisės saugomos.