Blogų minčių pasekmės

geros mintys

Mažus ir didelius dramblius riša nestora virvikę prie medžio. Mažiukas tokios nenutrauks, o didelis nė nebando... Kodėl?

Maži drambliukai labai išdykę. Jeigu jų nerišti, tai užaugę dideli, jie nebekreips dėmesio į plonas virvutes, sulaikančias juos nuo išdykavimų savivalių. O ir stora virvė sukeltų jiems tik stresą. Būdami maži jie suvokia, kad virvės neutrauks, ir užaugę nebebando jos nutraukti.

Todėl didelis dramblys nė nebando nutraukti siūlelio, nes vaikystėje įsitikino, kad tai neįmanoma.

O dabar perkelkime tai į žmonių realybę. Žmogus sako: aš netikiu, kad bus geriau, nes jau daug kartų buvo blogai. Aš netikiu, kad su anuo žmogumi man pasiseks, nes jis daug kartų įrodė, kad yra blogas.

Įsitikinimai, ypač apie kitus žmones, kokie jie blogi, kvaili, ir mums kenkiantys, kuria situacijas, kaip ir tiems drambliams – tokius ir sutinkame. Vidinė negatyvi nuostata sukuria jums visą blogį. Jūs vėl ir vėl įsitikinsite, kad anas žmogus būtent toks, ką jūs apie jį manote blogo. Kadangi jūs jį susikūrėte, jis priverstas  tai įrodyti.

Negatyvi nuomonė gimdo beviltiškumą, neviltį. Žmogus bando daryti tą, aną, jam sunku, nesiseka, jis pasiduoda, nieko nebenori, ateina depresija – vilties mirtis. Jeigu jums žmogus yra svarbus, jūs jį ištrauksite iš gyvenimo griovio. O jeigu jums žmogus nerūpi, jūs pamokslausite, mokysite jį gyventi, sakysite, ką jam daryti, aiškinsite jo klaidas, ir matydami, kad jis nesiklauso, pasmerksite jį fraze: pats kaltas, aš gi pasakiau ką daryti. Štai kuo skiriasi svetimi nuo artimųjų. Artimi rūpinasi veiksmais, ištraukia žmogų savo slauga, būvimu kartu, pagalba išgyventi kartu problemą.

Negatyvūs įsitikinimai kuria apie jus negatyvią aplinką. Negatyvus vertinimas grįžta bumerangu.Realybės korektorius
Nariams
Nauji nariai
  • IrBarvyde
  • Drugelis
  • asasbasas
  • Dalija
  • Jolanta
Kontaktai
+370 633 60073 info@psichohileris.lt

© 2007 - 2019 Psichohileris. Visos teisės saugomos.