Baimė

Baimė

Baimė - sielos liga. Bijoti - reiškia nenorėti suprasti, baimę išgydyti atsargumu, žiniomis. Baimė šokti parašiutu, valdyti kaitą, nerti į okeano dugną - natūrali nežinojimo baimė, nes žmogus to niekada nedarė. Einame į klubą, ir treneriai išmokina nebebijoti, o atvirkščiai, jausti  malonumą. Baisu tuomet, kai nežinai, nes nemoki, nesupranti, nenori, kad būtų nebaisu. Baimė yra nežinomybė. Baimė santykiuose su sutuoktiniu rodo, kad žmonės nenori vienas kito suprasti. Šantažas, grasinimai ir... bailūs žmonės paklūsta. Baimė šeimose rodo, kad tikros šeimos nėra. Yra grupė žmonių, kurie nori vienas kitą prievartauti, ir baimę naudoja kaip priemonę kitam pavergti, priversti padaryti vieną ar kitą veiksmą.

Baimė yra viena iš valdymo priemonių. Pasaulio pabaigos propaganda sukelia daugybės žmonių baimę ir tokį elgesį, kokio tikisi tie, kurie "paleido antį" apie pasaulio pabaigą. Baimės faktorius yra puiki pardavimų priemonė. Visa papildų pramonė - to įrodymas: pardavimų daugėja ir ligų daugėja, ligonių amžius jaunėja. Žmonės, bijodami sirgti, geria bele ką, ant ko užrašyta: „padeda“. Terorizmo politika - taip pat baimės valdymo įrankis. Baimė gyventi sukuria žmogui tokį sunkų gyvenimą, kurį jis užpila alkoholiu, narkotikais, papildais, masturbacijomis ir taip dar labiau jį apsunkina.

Išgąstis

Nereikia baimės painioti su išgąsčiu. Išgąstis – natūrali reakcija į netikėtumą. Žmonės užsisvajoja, užsidirba ir riboja save reakcijai į aplinką. Todėl jie išsigąsta netikėto judesio, garso. Išgąstis trunka vos akimirką, ir žmogus tuoj pat tampa saugus, adekvatus reakcijai. O baimė yra pastovi, kažkiek laiko ar visą gyvenimą trunkanti būsena. Moteris gyvena su monstru, kurio senai laukia įstatymas už moters mušimą, skriaudimą, ir niekaip nesulaukia, nes moteris bijo apsiginti ir toliau kenčia baimę – vyrą, viršininką ar kitą teroristą. Vyras, galintis suduoti moteriai, nėra vyras. Tai hibridas tarp moters ir vyro, kuris kai jam reikia būna moterim, kai reikia vyru. Gyvenant su juo laukia, ligos ir mirtis, nes jūs niekada nesuprasite, ko jis nori, nes jis šito ir pats nežino.

Atsargumas

Daugelis bailių žmonių neskiria baimės nuo atsargumo. Jiems tai viena ir tas pats. Atsargumas - tai adekvati reakcija į netikėtą dirgiklį, kur akimirksniu vyksta įvertinimas ir veiksmas apginti save ar kitus. Dažniausiai būtent atsargumas yra visų negatyvių netikėtumų profilaktika. Atsargūs žmonės ir kitų neskriaudžia. Bailūs, deja, ko nors bijodami [netekti turto, savo nuomonės], pakenkia kitiems.

Baimėje yra tik baimė. Ją lydi spontaniški nesa veiksmai, sukeliantys dar daugiau problemų, baimių. Skęsta laivas, žmogų apima panika, ir jis nebevaldo savęs, klykia, laksto, o dar ir iššoka per bortą, bandydamas gelbėtis. Signalas, kad maistas, kurį suvalgė, buvo užnuodytas, gali sukelti apsinuodijimo simptomus ar užmušti žmogų greičiau, nei patys nuodai, kurių maiste, pasirodo, nė nebuvo. Baimė – tai vaikų emocija, nes jie maži. Jie nemoka ir nenori pažinti pasaulio, nes neturi pažinimo ir vertinimo patirties. Žmogus tobulėja, vystosi, eina į priekį ne tik piniginės talpa, bet ir dvasia. Tuomet baimės liga jo neaplanko. Kai ši vystymosi grandinė sustoja, vystosi įvairiausios baimės ligos, fobijos ir kitios psichikos patologijos įmantriais pavadinimais. Anksčiau ar vėliau, ligų negydant, jos keičia charakterį ir atima ramybę, vėliau - mylimus žmones, o kartais ir gyvenimą.



Realybės korektorius
Nariams
Nauji nariai
  • IrBarvyde
  • dovileee
  • evka
  • Laimaa
  • krisss
Kontaktai
+370 633 60073 info@psichohileris.lt

© 2007 - 2019 Psichohileris. Visos teisės saugomos.